Zdrowe śniadanie

Zdrowe śniadanie
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)

rp_meydycna33.pngReklamy w telewizji czy gazetach przekonują nas, że aby utrzymać zdrowie, wystarczy łyknąć kilka witaminowych tabletek. Prawda jest jednak taka, że o ile te suplementy diety są przydatne jako wspomagacze, tak powinniśmy się przede wszystkim skupić na tym co jemy i czy staramy się poświęcić choć trochę czasu na aktywność fizyczną.
Nie od dziś wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. To od niego zaczynamy, powinno więc dać nam energię na dość długo.

Co na śniadanie?

Propozycji na zdrowe i zbilansowane śniadanie jest wiele. Przy wyborze nie powinniśmy jednak kierować się tylko i wyłącznie wartościami odżywczymi, ale także smakiem i indywidualnymi preferencjami.
Jedną z propozycji zdrowego śniadania jest omlet ze szpinakiem. Wiele badań dowodzi, że białkowe śniadania dobrze wpływają na organizm. Wystarczy przygotować dwa jajka, garść szpinaku, odrobinę soli, olej i ulubione przyprawy. Jajka należy roztrzepać w misce i przelać na rozgrzaną patelnię z odrobiną oleju, kiedy odrobinę się zetną, dodać szpinak i całość przyprawić.

——————————
więcej na: bonusiki.pl

Pozostałe artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author /


Related Articles

Starsze wpisy: