SPOSOBY NA BEZSENNOŚĆ

SPOSOBY NA BEZSENNOŚĆ
1 vote, 10.00 avg. rating (89% score)

obsluga-gabinetu-dentystycznego-4Często człowiek zmęczony po całym dniu codziennej krzątaniny z ulgą kładzie wreszcie głowę na poduszkę mając nadzieję na kojący sen…a tu nic…nie pomaga zmiana ułożenia i sen nie nadchodzi…jest kilka sposobów, aby poradzić sobie z tym i zapomnieć o nieprzespanych nocach:
1. Przed snem należy dokładnie przewietrzyć pokój otwierając szeroko okno i na noc przykręcić kaloryfer; najlepiej śpi się, gdy temperatura powietrza nie przekracza 18 stopni Celsjusza;
2. Przed snem także dobrze jest wywietrzyć pościel; w świeżo pachnącej łatwiej jest zasnąć;
3. Na krótko przed snem należy się wyciszyć; można włączyć ulubioną muzykę, ale tę spokojniejszą, relaksującą;
4. Przed snem można także wypić szklankę mleka z miodem albo lekko uspokajającą herbatkę ziołową na przykłada lawendową lub z kozłka lekarskiego ewentualnie z chmielu;
5. Leżąc już w łóżku można pokusić się o ćwiczenia oddechowe; powoli głęboko wdychać powietrze nosem i wydychać ustami jednocześnie licząc do dziesięciu, kontynuować aż do zaśnięcia.
W pokoju można także ustawić kominek zapachowy a w nim użyć olejków eterycznych z lawendy lub tymianku, nasennie działa też mieszanka zapachu rumianku, szałwii i bergamotki.

Pozostałe artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author /


Related Articles

Starsze wpisy: