Rehabilitacja dzieci z autyzmem

Rehabilitacja dzieci z autyzmem
1 vote, 6.00 avg. rating (69% score)

Autyzm

Co to jest autyzm? Autyzm – jak czytamy w encyklopedii zdrowia jest zaburzeniem neurologicznym, powstałym w wyniku mikrouszkodzenia mózgu jeszcze w życiu płodowym lub tuż po porodzie. Przypuszczalnie jest to efekt niedotlenienia.
Autyzm ma szerokie spectrum. Odnosi się też do innych chorób mających podłoże neurologiczne i między innymi to zespół Aspergera, autyzm dziecięcy a także autyzm atypowy. W zależności od rodzaju choroby występują różne objawy ale wszystkie mają wspólną cechę, a mianowicie brak integracji społecznej, brak komunikacji z innymi ludźmi nawet rodzicami, bardzo ograniczone zainteresowania, niezwykły pedantyzm i stałe, powtarzane czynności. Autyzm czasami objawia się agresją słowną i fizyczną. Takie objawy występują najczęściej u dziecka z Zespołem Aspergera.

Autyzm jest schorzeniem trudnym do zdiagnozowania, ponieważ początkowe objawy są słabo zauważalne i naturalnie ignorowane. Dopiero gdy dziecko ma około dwóch, trzech lat objawy są na tyle wyraźne, że wzbudzają u rodziców niepokój i potrzebę porady lekarskiej. Zazwyczaj jest już zbyt późno by odwrócić proces chorobowy.
Rehabilitacja dzieci z autyzmem jest trudna i wymaga poświęcenia ze strony rodziców czy opiekunów. Nie może odbywać się tylko w jakichś wyznaczonych godzinach, ale trwa cały czas. Polega na złagodzeniu wyizolowania się dziecka z otoczenia, na poprawieniu relacji z innymi osobami, wyciszaniu silnych emocji i nauce samodzielności. Dobrym rozwiązaniem jest hippo- i dogoterapia. Dzięki kontaktom ze zwierzętami dzieci uczą się dotyku i przebywania w grupie.
Tylko cierpliwa i wszechstronna rehabilitacja przyniesie dobre efekty zdrowotne.

Pozostałe artykuły o zdrowiu i medycynie:

Slowa kluczowe: busy do danii szamotuły, vetrex-v90-alphaline, zerwany triceps, Tanie multiplikatory, zeltiq Warszawa, certyfikat flange fitter, Wiedzopedia, kawitacja kielce, Tynk silikonowy Lakma, wałki pa66, redox extreme efekty

About the author /


Related Articles

Starsze wpisy: