Osrodek leczenia alkoholizmu

Osrodek leczenia alkoholizmu
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

Osrodek leczenia alkoholizmu (5)Alkoholizm jest chorobą coraz bardziej powszechną w naszym środowisku. Zaburzenie to stanowi zagrożenie zarówno dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego osoby chorującej, a także ma negatywny wpływ na jego życie rodzinne i zawodowe. Jak zatem wyleczyć się z alkoholizmu i gdzie powinniśmy szukać pomocy?
Pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia jest niewątpliwie przyznanie się przed samym sobą do zaistniałego problemu. Następnie należy wybrać się do specjalisty – psychologa lub psychiatry, który skieruje nas na psychoterapię indywidualną lub grupową, ewentualnie dobierze odpowiedni osrodek leczenia alkoholizmu. Pobyt w takim ośrodku trwa zwykle od kilku miesięcy do roku, w zależności od poziomu zaawansowania choroby. Leczenie najczęściej przynosi pozytywne efekty i pozwala na dalsze życie w trzeźwości.
Istnieje duża szansa na całkowite wyjście z nałogu alkoholowego. Wystarczy odpowiednio wcześnie zauważyć problem, wykazać chęć leczenia i zgłosić się po specjalistyczną pomoc. Decyzja dotycząca nałogu może mieć kluczowy wpływ na całe nasze życie.

Pozostałe artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author /


Related Articles

Starsze wpisy: