Oleje słonecznikowy, rzepakowy i sezamowy

Oleje słonecznikowy, rzepakowy i sezamowy
1 vote, 4.00 avg. rating (59% score)

okulista (2)Olej słonecznikowy zawiera dużą ilość kwasu linolowego. Pomaga w leczeniu zapalenia oskrzeli, korzonków nerwowych, zapalenia zakrzepowego żył a nawet migrenę. Warto jedną łyżkę oleju słonecznikowego trzymać w przez 15 minut w ustach, gdy dolega nam paradontoza lub zapalenie dziąseł. Taka kuracja powinna trwać około miesiąca.

Olej rzepakowy ma idealną proporcję kwasów omega – 3 i omega – 6; poprawia pracę mózgu i serca a także dzięki zawartej w nim witaminie E świetnie wpływa na kondycję skóry, a w medycynie naturalnej stosuje się go w leczeniu łuszczycy. W tym schorzeniu należy stosować pastę zrobioną z 0,3 litra oleju rzepakowego i 20 dag zielonego pieprzu, które to składniki gotuje się 15 minut, gotową pastę nakłada na gazę i przykłada do zmienionych chorobowo miejsca następnego dnia trzeba taki okład zdjąć. Można stosować kilka tygodni aż do poprawy stanu skóry.

Olej sezamowy zawiera dużą ilość lecytyny, która świetnie wpływa na pamięć i układ pokarmowy. Kilka kropel tego oleju dodanych codziennie czy to do zupy czy sałatki przez miesiąc spowoduje, że znikną dokuczliwe wzdęcia i zaparcia i to bez żadnych skutków ubocznych.

Pozostałe artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author /


Related Articles

Starsze wpisy: