Lecznicza moc oleju lnianego

Lecznicza moc oleju lnianego
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)

operacje plastyczne (5)O dobroczynnych właściwościach tłuszczów roślinnych wiadomo było już od bardzo dawna, ale dopiero nie tak całkiem dawno zostało to potwierdzone rzetelnymi badaniami naukowymi. I tak oleje nie tylko sprzyjają w utrzymaniu zdrowia w dobrej kondycji, ale przyczyniają się do odzyskania tego już utraconego.
Olej lniany uważany jest za najzdrowszy ze wszystkich olejów (nieoczyszczony zawiera aż połowę dobroczynnych kwasów omega-3); poprawia pracę wszystkich układów organizmu, wzmacnia serce, obniża cholesterol, dba o ciśnienie krwi a także działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Badania wskazują także na to, że zapobiega depresji, zmniejsza ryzyko raka i zapobiega chorobie Alzheimera.
Sprawdzoną kuracją jest wypijanie codziennie na godzinę przed śniadaniem łyżkę oleju lnianego przez dwa miesiące. Po tym czasie odnotowano wyraźną poprawę kondycji.
Zamiast wypijania czystego oleju można spożywać pastę dr Budwig, czyli łyżeczkę oleju lnianego zmieszać z 3 łyżeczkami twarogu i 1 łyżeczką maślanki. Można dodać odrobinę miodu.

Pozostałe artykuły o zdrowiu i medycynie:

About the author /


Related Articles

Starsze wpisy: