Definicja medycyny

Definicja medycyny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (23)Teoretycznie każdy z nas wie, czym właściwie jest medycyna. To o niej uczymy się już od najmłodszych lat swojego życia. Jeśli jednak zwiększamy swoją wiedzę w tej dziedzinie, powinniśmy znać jej definicję. Jak więc ona wygląda?

Słowo medycyna pochodzi od łacińskiego zwrotu „medicina”. Oznacza on dosłownie sztukę lekarską. Sama medycyna jest nauką empiryczną, czyli nauką opartą na różnych doświadczeniach. Obejmuje ona całą wiedzę na temat zdrowia człowieka i różnych chorób. Mówi także o sposobach, dzięki którym można zapobiegnąć powstaniu pewnych chorób oraz o metodach leczenia. Wyróżniamy również osobną medycynę weterynaryjną. To ona jest poświęcona zdrowiu zwierząt. Jeśli chodzi o twórcę medycyny, za jej prekursora uznaje się Hipokratesa. Obecnie dziedzina ta stale się rozwija i przekształca. Codziennie naukowcy i badacze odkrywają nowe środki i lekarstwa. To właśnie dzięki nim możemy jeszcze lepiej dbać o swoje zdrowie i radzić sobie nawet z najcięższymi dolegliwościami np. nowotworami.

Pozostałe artykuły o zdrowiu i medycynie:

Slowa kluczowe: vetrex-v90-alphaline, busy do danii szamotuły, żwir siany ostrów, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, certyfikat flange fitter, biceps 34cm, drążenie foremników, wałki pa66, vetrex okna bielsko biała, glutamina katowice, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa

About the author /


Related Articles

Starsze wpisy: