Bogowie

Bogowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (18)Jednym z najwybitniejszych dzieł polskiej kinematografii ostatnich lat jest film „Bogowie”, której głównym bohaterem jest Zbigniew Religia, pionier polskiej transplantologii, któremu udało się przeprowadzić jeden z pierwszych na świecie udanych przeszczepów serca. Film pokazuje profesora Religę jako człowieka nieprawdopodobnie odważnego i wytrwałego, który wierząc w słuszność swojego celu nie waha się łamać zasad i lekceważyć autorytetów, a więc prezentować postawę, która w komunistycznej Polsce bynajmniej nie była premiowana.

Profesora Religę pamiętam jak starszego już człowieka, gdy obejmował tekę ministra zdrowia w pierwszym rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Pamiętam też moment, w którym wykryto u niego raka – Religa od zawsze palił mnóstwo papierosów, co potwierdza tezę, że wymagnie od lekarza, aby wypełniał własne zalecenia, jest jak wymaganie od ornitologa, aby umiał latać.
Moim zdaniem bardzo dobrze, że taki film powstał. Medycyna potrzebuje bohaterów wcale nie mniej niż wojsko i policja.

Pozostałe artykuły o zdrowiu i medycynie:

Slowa kluczowe: endoskop laryngologiczny sinutronic, Fotoprzekaźnik Sick, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Minikoparka Gorlice, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, szycie firan kędzierzyn, wałki pa66, CPE Gliwice, glutamina katowice, internorm okno kf410, tanie taxi legnica

About the author /


Related Articles

Starsze wpisy: